Jak dbać o drewniane produkty

W naszej pracowni powstają produkty z dokładnie wyselekcjonowanego drewna dębowego, które pozyskujemy z lokalnych tartaków. Są to przedmioty do użytku codziennego, które wytwarzamy według naszych projektów. Wierzymy, że przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji posłużą Wam długie lata. Dąb, którego najczęściej używamy posiada właściwości antybakteryjne oraz jest odporny na działanie wody, dlatego świetnie sprawdza się między innymi w kuchni.

Aby zapewnić swoim przedmiotom jak najlepszy wygląd i funkcjonalność zastosujcie się do poniższych porad:

  •  Deski drewniane są łatwe w utrzymaniu czystość, jednak należy pamiętać, aby po każdej pracy przetrzeć je zwilżoną szmatką i wysuszyć papierowym ręcznikiem.
  • Unikaj mycia drewnianych przedmiotów w zmywarce i pozostawiania ich w wodzie, ponieważ może to znacznie osłabić i uszkodzić drewno.
  • Mniej więcej raz na 1-2 miesiące lub częściej w zależności od częstotliwości używania, wetrzyj w deskę olej naturalny np. z orzecha włoskiego, kokosowy lub olej mineralny ( dostępny w IKEA) nałóż przynajmniej 2 warstwy (zrób paro-godzinną przerwę pomiędzy warstwami, po nałożeniu każdej warstwy zetrzyj nadmiar oleju czysta bawełnianą szmatką)
  • Przy regularnym użytkowaniu, deska po pewnym czasie straci swoją gładką powierzchnie, spowodowane jest to uszkodzeniami włókien, które poprzez np.kontakt z gorącymi przedmiotami stają się szorstkie w dotyku.
  • Włókna te mogą być łatwo usunięte poprzez przeszlifowanie papierem ściernym o ziarnistości P320 – P400 i ponownym nałożeniu oleju w celu uzyskania gładkiej powierzchni.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z pielęgnacją drewna piszczie śmiało!

manufakturamilo@gmail.com